HPS HTST-3F-256-BLUE Silicone Tube Blue Length 3 Feet
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
Specifications
  • MPN: HTST-3F-256-BLUE
  • UPC: 648044838588
  • Color: Blue
  • Inside diameter: 2.56" (65mm)
  • Outside Diameter Base (B): 3" (75mm)
  • Hose Length / Leg Length: 3 Feet
  • Reinforced Layer: 4-ply Polyester
  • Max. Temperature Rating: 350F
  • Oil-Resistant: No
  • Wall Thickness: 5mm